Inhalacje – jak sie sobie uprzyjemnić?

Bardzo często zabiegi inhalacyjne mogą być wyjątkowo potrzebna; w takich przypadkach specjalista ma za zadanie uznać, że idealnie zadziałają leki wziewne, przepisywane tak przy typowych przeziębieniach, jak również przy poważniejszych, długotrwałych chorobach (takich jak na przykład zwłóknienie torbielowate). Do bezpiecznej inhalacji potrzebny nam będzie niewątpliwie odpowiedni inhalator, aczkolwiek na pewno przyjemniejsze oraz zdrowsze może okazać się uruchamianie go w zsynchronizowaniu z komorą inhalacyjną, taką jak chociażby Optichamber.

Na czym polega nebulizacja?

Nebulizacja to coraz popularniejszy wyraz, jaki odnosi się do wziewnego przyjmowania leków. Właśnie do tego celu obowiązkowe okazuje się posiadanie nebulizatora, a mianowicie urządzenia, które rozcieńczy konkretny preparat do postaci sprayu dzięki czemu umożliwi nam jego zastosowanie. Specyfik po wziewnej aplikacji przedostaje się praktycznie w tym samym momencie do samych płuc oraz oskrzeli, co wzmacnia jego działanie; korzystnie ponadto być świadomym, że w przypadku środka w postaci aerozolu dostarczana jest mniejsza porcja niż w zestawieniu z preparatami w innej dowolnej formie, co sprawia, że ew. skutki uboczne stają się mniej prawdopodobne.

Dla kogo komora inhalacyjna?

Do zastosowania nebulizacji wystarczy jedynie standardowy inhalator, ale zdecydowanie zdrowszym podejściem może okazać się wybór specjalistycznej komory do inhalacji. Upraszcza ona podawanie leku, użytkownik także ma możliwość dzięki niej upewnić się, czy przyjmuje właściwą dozę. Komora inhalacyjna Optichamber firmy Philips cechuje się bardzo małym oporem oddechu, co udostępnia użytkowanie sprzętu również młodszym pacjentom (generującym niskie ciśnienie). Co więcej Optichamber posiada odpowiednio czytelny zawór wydechowy, który usprawnia wymierzanie konkretnej liczby naszych oddechów, a na dodatek komora pozwala na niemalże całościowe wyeksploatowanie specyfiku. Komora do inhalacji jest raczej mała oraz bez najmniejszego problemu nie powinna sprawiać problemu z transportem.