Inwestycja w zadaszenie tarasu

Część z nas kocha letnie, słoneczne promyki. Jeżeli jednak temperatura oscyluje powyżej 30 stopni, każdy poszukuje cienia żeby się schować. Co zrobić żeby wypoczynek na świeżym powietrzu nie skutkował poparzeniem słonecznym?

Osłona przed słońcem – praktyczne rozwiązania

Żeby ochronić się przed nadmiernym nasłonecznieniem na tarasie, możemy zastosować kilka rozwiązań. Niezwykle naturalnym sposobem na uzyskanie cienia, będzie posadzenie wysokich roślin w sąsiedztwie tarasu. Nie każdy jednak chce czekać parę lat na wymarzony cień.  Drzewa potrzebują bowiem czasu, aby wzrosnąć do pożądanych rozmiarów. Nie warto jednakże sadzić rozłożystych drzew bezpośrednio obok budynku. Mogą bowiem stwarzać zagrożenie np. podczas burzy. Drzewa mają to do siebie, że po latach ich gałęzie próchnieją. Opadające gałęzie, mogą wybić okno bądź też być bezpośrednim zagrożeniem dla mieszkańców budynku. Dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem wydaje się kupno parasola ogrodowego. Choć to niezwykle tania i prosta możliwość, żaden parasol nie ochroni całego tarasu. Wtedy należy pomyśleć nad innym wyjściem. Jednym z nich może być zastosowanie nad tarasem pergoli. Pergola zapewnia możliwość posadzenia wyjątkowych roślin, wśród których będziemy czuć się komfortowo. Konstrukcja wykonana z roślin jednakże może przysychać od skwarnego słońca oraz wyglądać szpetnie. Między liśćmi z pewnością przedrą się w pewnych miejscach promienie słońca. Zadaszenie tarasu będzie najodpowiedniejszą opcją żeby uciec przed męczącym słońcem.

Modele zadaszenia

Na zadaszenie tarasu z poliwęglanu decyduje się coraz więcej właścicieli domów. To wyjątkowo popularne rozwiązanie na wakacyjne dni. Sklepy oferują wiele rodzajów konstrukcji. Przeważnie spotykane są zadaszenia składające się z dachu i podpór. Nieraz takie wyjście może być niewystarczające oraz trzeba dodatkowo zamontować boczne ściany. To na które zadaszenie się zdecydujemy, w dużej mierze zależy od naszych preferencji. Aby zadaszenie tarasu było zgodne z naszą naturą, należy rozeznać się w stosowanych materiałach. Jednym z powszechnie wybieranych jest zadaszenie drewniane.