Alkoholizmw domu

W XXI wieku uzależnienie od alkoholu jest najpowszechniejszym powodem rozwodów. Problem alkoholowy częściej dopada mężczyzn niż kobiety. Nałóg jednego spośród małżonków wywołuje ogrom problemów istoty rodzinnej.

Znów wrócił nietrzeźwy…

Alkohol jest jedną z najczęstszych używek młodych mężczyzn. Wywołuje on także problemy rodzinne.Osoby, które są związane z uzależnionym od wódki, zwie się nierzadko „współuzależnionymi”.Ze względu na przeszkody powstałe w skutek alkoholizmu męża, często dochodzi do uczucia słabości. Taka sytuacja powoduje najczęściej do osłabienia relacji między stronami związku.Przysięga małżeńska obowiązuje jednakże do trwania razem nawet w obliczu przeciwności losu.
Jest nam żal partnera, uznajemy go jak osobę bardzo chorą, której należy dopomóc. Czasem pojawiają się wręcz myśli, że nie umiemy zrezygnować. Rzucanie używki wpływa nie tylko na osobę rzucającą, ale także na jej rodzinę, z którą posiada największą styczność. W przypadku chęci pomocy genialnym pomysłem jest zapisanie partnera na specjalne leczenie dla osób zmagających się z podobnym problemem. W niektórych przypadkach terapia może nie wystarczyć, lub jej końcowy skutek jest niewystarczający. Ostatecznym sposobem zostaje leczenie odwykowe. Czas kuracji odwykowej to też przykry moment dla partnera jak również całej rodziny nałogowca. Szczególnie działa to na najmniejszych członków rodziny mianowicie dzieci, które nie potrafią poradzić sobie z bólem po szybkiej stracie ojca. Trudno wytłumaczyć dzieciom absencję taty albo matki w domowych czterech ścianach.

Niezgody w rodzinie

Uzależnienie od alkoholu jednego spośród partnerów tworzy niezliczone kłótnie. Są one szczególnie destrukcyjne, jeżeli odbywają się w obecności dzieci. W takim wypadku rozstanie się zostaje nieuniknioną koniecznością.
Podejmując taką decyzję, warto zasięgnąć rady wykwalifikowanego prawnika. W dzisiejszych czasach adwokata najlepiej szukać przez Internet. Po wpisaniu w Google „adwokat rozwód Łódź” można przebierać w propozycjach.
|