Dieta ketogeniczna – co powinieneś o niej wiedzieć?

Odpowiednia dieta to istotna rzecz. Niestety czasami nie jesteśmy w stanie samodzielnie wybrać sobie odpowiedniej diety, przez co jemy nieodpowiednio zbilansowane posiłki, co później odbije się na naszym samopoczuciu. Da się temu zapobiec decydując się np. na modną obecnie dietę ketogeniczną.

Idealna dieta – czy można skomponować ją samodzielnie?

Istnieje wiele rzeczy, jakie jesteśmy w stanie zrobić bez pomocy, teoretycznie możemy do tej listy zaliczyć też stworzenie naszej diety. Niestety jest to jedynie pozornie proste zadanie. Posiłki w trakcie zdrowej diety powinny różnić się od siebie, co zapewne okaże się dla wielu osób sporym zaskoczeniem. Istotna jest przede wszystkim zawartość poszczególnych makroskładników w diecie. Jeżeli chcemy, żeby dieta była skuteczna i zdrowa, ważna jest między innymi ilość białek, tłuszczy oraz węglowodanów w posiłkach. Jedną z najchętniej wybieranych diet jest już od dłuższego czasu dieta ketogeniczna, której podstawowym założeniem jest ograniczenie ilości cukrów oraz wprowadzenie do jadłospisu większej ilości tłuszczu. Specjaliści z dziedziny żywienia coraz częściej polecają dietę ketogeniczną, ponieważ przestrzegając jej zasad można dość szybko zrzucić wagę. Oczywiście decydując się na rozpoczęcie diety musimy skonsultować to z lekarzem.

Catering dietetyczny i wymagająca dieta – czy to wykonalne?

Można dostrzec, że dieta ketogeniczna coraz częściej trafia do oferty firm, które gwarantują profesjonalne usługi cateringowe. Chodzi rzecz jasna o catering Łódź, Lublin, czy Ciechocinek są miejscami, w których takich ofert znajdziemy co niemiara. Takim sposobem otrzymujemy ogromną różnorodność w kwestii spożywania konkretnych rodzajów posiłków. Korzyści z stosowania takiego jadłospisu jest sporo i są opisane w fachowej literaturze. Korzyścią jest np. pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a dzięki temu usprawnia się praca serca i nerek, a także wielu innych części organizmu. Oprócz tego takim sposobem obniżymy ciśnienie tętnicze oraz poziom cukru. Niższy jest też cholesterol, więc możemy tylko skorzystać, bo pomoże nam to uniknąć między innymi miażdżycy tętnic oraz udaru albo zawału. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że początki przy stosowaniu takiej diety nie będą pewnie łatwe. Możemy odczuwać głód, a wraz z nim uczucie rozdrażnienia. Niektóre osoby popadają w apatię i może występować trądzik.