Ile kosztuje rozwód?

Rozwód jest to ostatnie o czym myślą ostatnio przyrzeczone pary. Większość par związuje się z emocji, natomiast więc nie potrzebują nawiązania rozdzielności finansowej, ani innych podobnych istot, które później czynią problem w obliczu spraw rozwodowych.

Często pożądana może być podpora adwokata, jaki para się sprawiedliwym rozdziałem majątku, lub też opieką nad dziećmi.

Jaki jest koszt takiego rozwodu?

Rozwód kompromisowy

Pomoc w kwestiach rozwodowych oferuje z pewnością każda kancelaria adwokacka Kraków, Łódź, bądź Rzeszów to jedne z największych miast Polski, w których można zlokalizować wiele kancelarii specjalizujących się w takiej usłudze prawnej. W Polsce możemy zaobserwować wyraźny wzrost liczebności rozwodów. Śmiało można powiedzieć, iż rozwody są nadrzędnym dochodem kancelarii adwokackich. Zdarza się, że rozwód następuje podczas jednorazowej rozprawy sądowej, jednak współmałżonkowie muszą zmobilizować się i nie robić sobie nawzajem kłopotów. Gdy jesteśmy w stanie dojść do porozumienia z małżonkiem bez płacenia kancelarii adwokackiej, rozwód odbędzie się ugodowo oraz w krótkim czasie. Jeżeli zadeklarujemy się kompromisowo unieważnić małżeństwo, bez wykorzystywania kancelarii adwokackiej, możemy spodziewać się niskich kosztów rozwodu. Jedynymi opłatami, które będą nas obowiązywać to koszty sądowe oraz złożenie pozwu. Jeżeli w sprawie asystowała kancelaria, z pewnością również ona wystawi należyty rachunek.

Skomplikowany rozwód z orzeczeniem o winie

Z przykrością trzeba powiedzieć, że nieduży procent rozwodów jest nieskomplikowany.

Jeśli współmałżonkowie posiadają do podziału cały swój wieloletni majątek albo nie umieją porozumieć się w sprawie wychowywania oraz opieki nad dziećmi, wtedy zachodzi potrzeba przeprowadzenia kilku rozpraw, zrudziałem świadków, biegłych i psychologa. Często włączane są również dzieci oraz pozostali członkowie rodziny.

Taki rozwód kosztuje dużo nerwów oraz jest drogi finansowo.

Należy myśleć nie tylko o kosztach usług adwokata, który liczy każdy nadawany list, ale także o wydatkach sądowych, które wzrastają każdą dodatkową rozprawą. By uniknąć ogromnych kosztów rozwodu trzeba dogadać się z współmałżonkiem.