Rodzaje tkanin na ubrania

Świadomość klientów z roku na rok jest coraz większa. Nabywając ciuchy zwracamy uwagę nie tylko na cenę ale dodatkowo na skład oraz doskonałą jakość produktu. Powszechnie spotykanym materiałem jest poliester. Ubrania wykonane z owej tkaniny niezwykle mocno się pocą oraz potrafią podrażnić skórę. Producenci odzieżowi mają obowiązek przedstawiać skład materiału, z którego zrobiona jest sukienka, spodnie oraz bluza.

Rodzaje tkanin

Wyróżniamy trzy główne grupy tkanin. Sztuczne, syntetyczne i te z włókien naturalnych. Pośród ekologicznych możemy wyszczególnić len, konopie, jedwab albo bawełnę.
Tkaniny sztuczne pochodzą z przetworzonych chemicznie substancji naturalnych. Wypunktować tu można włókno bambusowe oraz wiskozę. Włókna syntetyczne są wytworzone ze składników, które nie występują w przyrodzie. Należą do nich; akryl, nylon, poliester, poliamid.

Które są najbardziej popularne?

Przeważnie spotykane są materiały mieszane. Zwykle jest to bawełna z domieszką włókien sztucznych, bądź syntetycznych. Najporządniejsze ubrania to te, które składają się głównie z bawełny, z delikatną domieszką innych włókien. Taki skład pozwoli na długie cieszenie się ubraniami. Materiał taki nie poci się i nie mnie się tak jak np. len.

Jedną z szczególnie modnych tkanin jest dzianina dresowa.
Dzianina ta jest trwała, określa ją nadzwyczaj wysoka przepuszczalność powietrza a dodatkowo odporność na czyszczenie w pralce. Znakomicie sprawdza się w lecie jak również w zimie. Przygotowana jest ona najczęściej z bawełny z delikatną domieszką elastanu. Występuje również rodzaj dzianiny dresowej, która jest tylko bawełniana. Wtedy jednak jest cięższa oraz sztywna, nieodporna na wypychanie. Dzianina dresowa przydaje się na bluzy, szarawary spódnice, czapki bądź garderobę dziecięcą.

Tuż koło dzianiny dresowej, nadzwyczaj znana jest odzież zrobiona z wiskozy oraz poliestru, bawełny z wełną a także wełny z domieszką akrylu. Kombinacje takie sprawdzają się najlepiej, gdyż ubrania zachowują swój kształt, nie gniotą się jak w przypadku ubrań lnianych a także wyjątkowo ładnie się prezentują. W tkaninach mieszanych powinno natomiast być jak najwięcej włókien ekologicznych.